Chlumec CUP 2019 čtrnáctý ročník

FOTOGALERIE

V sobotu 22.6.2019 opět ožil sportovní areál v naší malé vesničce Chlumec. Sjelo se sem devět družstev, aby se utkala o putovní zlatý pohár na 14. ročníku recesistického fotbalového turnaje Chlumec cup.

Ač v posledních týdnech panuje velmi teplé a slunné počasí, letošní Chlumec cup byl doprovázen dešťovými přeháňkami. Chvílemi dokonce lilo jako z konve. Naštěstí naši fotbaloví nadšenci nejsou z cukru, a i když místo zápasu na promáčeném hřišti mohli zvolit alternativu v podobě stolního fotbálku, ani jednou nezaváhali a všechny zápasy odehráli na hřišti. Chvílemi to vypadalo spíše na vodní pólo, ale nakonec se počasí umoudřilo a finálové zápasy se už odehrály za příjemného počasí bez deště.

Opět všechna družstva splnila podmínku jednotné vizáže a na hřišti bojovali Rumcajsové, Cipísci i Manky. Remízy se rozhodovaly při tradičním rozklepu.

Jako každý rok mělo i letos družstvo Chlumeckých kober odvážné myšlenky na vítězství. Dokonce zkoušeli uvést do života jakýsi systém střídání hráčů. Tým měli složený z místních celebrit. Ani to ovšem nepomohlo a urvali nakonec poslední deváté místo.

V pátek odpoledne se pár místních občanů zaradovalo, že v Chlumci konečně jezdí autobus. Bohužel se nejedná o pravidelnou linku. Tento autobus sem zavítá pouze při zvláštních příležitostech a vždy doveze celé družstvo Fabiánů. Stálé usilovně pracují na dorostu a letos jich přijelo zase o několik víc. Během prvních zápasů se teprve sehrávali, takže výsledku za moc nestály. Ovšem pátý a šestý zápas jim vyšel na jedničku a začali konečně sbírat cenné body. Ve finále porazili Kobry a mohli se radovat z osmého místa.

Červené trenýrky a bílá trička neodmyslitelně patří k družstvu FC Spartakiados de la Sokolíkos. Na hřišti je dokonale provětrali a nakonec i trochu vyprali. Někteří se posilňovali rumovým energetickým nápojem a vyplatilo se. Poslední dva zápasy vyhráli a celkově se umístili na sedmém místě.

Kosováci na turnaji ukázali, že fotbal hrát umí. Důvtipný brankář dokonce našel způsob, jak i v lijáku zůstat suchý. Bránu si bez ostychu vyzdobil obřím deštníkem. Jen jim na konci došly trochu síly a vystačilo to na šesté místo.

Jediné družstvo, kde hrály pouze děti do 14 let, vytřelo zrak nejen Kobrám, ale i dalším třem týmům. Do všech zápasů šli s obrovským nadšením a bojovali i v nepřízni počasí. Jejich houževnatost a odhodlání je vyneslo na krásné páté místo.

Z Opalic dorazilo nejlépe vyladěné družstvo. Hráči se nebáli hrát v kravatách ani slušivých kloboučcích a podařilo se jim dodat fotbalu o něco svátečnější náladu. Jejich outfit byl ještě vtipně doplněn pletenými podkolenkami v podobě půllitrů. I jejich herní projev byl vyladěný a mohli slavit čtvrté místo.

Na třetím místě se nečekaně letos vyšvihlo družstvo Kykyni. V dešti se kočkám a kocourům moc hrát nechtělo a vždy se nechávali přemlouvat, aby vůbec na hřiště došli. Jenže pak vytasili svoje drápky a najednou mají doma bronz.

Po roční pauze se turnaje opět zúčastnilo družstvo z Věncovy Hory. Sice nám tvrdili, že loni nemohly hrát ze zdravotních důvodů, ovšem podezříváme je spíše z více než roční tvrdé předturnajové přípravy. Protože jinak by jejich výkony nemohly být tak skvělé. Až příliš lehce si došli pro stříbrný pohár.

Jedinou jejich překážkou bylo družstvo SK Zlatá Koruna. I letos přijeli. I letos vyhráli. Již po několikáté. Jejich týmových duch byl posílen vlastní hymnou. Už při úvodním představení týmu bylo jasné, že jim vše výborně ladí. A jejich úsilí bylo korunované zlatým pohárem. Gratulujeme!

Po vyhlášení výsledků se losovala bohatá tombola. Výhry byly opravdu rozmanité a někdy až překvapivé. Kdo by nechtěl vyhrát kotě nebo třeba let letadlem. I přes nepřízeň počasí bylo naštěstí dostatek jídla i pití. Kdo měl náladu, mohl degustovat výborné moravské víno a večer si zatančit s kapelou Kocourovo kartáč.

Jsme rádi, že jsme i letos mohli podpořit dětské oddělení Nemocnice Český Krumlov příspěvkem ve výši 5 000,- korun. Peníze zde najdou vždy rozumné využití a pomohou potřebným.

Závěrem děkuji všem našim sponzorům za štědré příspěvky, celému organizačnímu výboru za výbornou práci a všem zúčastněným za skvělé sportovní výkony! Příští rok zase na shledanou!

Za organizační výbor Jana Gorčicová, foto Ladislav Pouzar

ORGANIZAČNÍ VÝBOR:

Bc. Jana Gorčicová, ředitelka projektu | Ing. Eliška Talířová, zástupce ředitelky

Ing. Petr Bürger, starosta Obce Chlumec | Ing. Jan Mojžíš, místostarosta Obce Chlumec | David Gorčica MBA. | Jiří Maršán | Pavla Píglová | Petr Neškodný